Що вибрати: шлакоблок або цегла

Цегла та шлакоблок широко застосовуються у будівельній галузі, оскільки характеризуються міцністю, витривалістю і довговічністю. Матеріал користується попитом для спорудження будівель житлового типу та господарських масивів. Все ж існують параметри, які дозволяють віддати перевагу тим чи іншим виробам (або їх комбінації).

Цегла має вигляд штучного прямокутного каменю. Матеріал має універсальні властивості й підходить для різноманітних конструкцій - простих та складних. З його допомогою створюється велика кількість архітектурних форм.

Шлакоблок виробляють на основі бетону, його конструкція буває з порожнинами або повнотіла. Шлак іноді замінюється керамзитом, річковим гравієм або гранітним щебенем. Використовується як в промисловому будівництві, так і для облаштування житлових споруд.

Цеглу та шлакоблок можна порівняти за кількома критеріями:

  • Ціновий діапазон практично ідентичний. Але розміри виробів помітно відрізняються, тому для реальної оцінки будівництва слід врахувати цей фактор. Також до уваги беруть необхідність додаткових матеріалів, адже теплоізолювальні характеристики продуктів різні. Наприклад, забудова з цегли неможлива без утеплювача.
  • Маса стіни з будівельного блоку менша, ніж цегляної. Через це змінюється навантаження на фундамент.
  • Силікатна цегла підходить для формування опорної стіни. Каркас виходить досить потужним, щоб чинити опір низькочастотному звуку. Подібно шлакоблоку такий матеріал володіє високою гігроскопічністю, що зменшує морозостійкість.
  • Екологічність цегляних виробів вища, ніж у шлакоблока.
  • Шлакоблокові стіни не допускають монтажу карнизів, шаф та іншого. У цьому питанні виграє кладка з цегли.
  • Споруда зі шлакоблока тепліша, хоча цегляні стіни краще утримують тепло всередині.
  • Вологостійкість. Цегла схильна вбирати вологу. Якщо опалення в будинку відсутнє, вона буде швидше охолоджуватись, а всередині приміщення довго протримається вологість.

Житлове будівництво надає перевагу цеглі, оскільки вона більш довговічна. Будова зі шлакоблоку створюється швидше з огляду на свої габарити (у 6 раз об'ємніше). Цим матеріал зручний, коли потрібно звести господарчі конструкції, гаражі.

Як виготовляється цегла

Цеглу виготовляють за допомогою різного обладнання, застосовуючи декілька технологій:

Пластичне формування

Готову суміш нарізають на цеглини-сирці, залишають їх для просушування, потім відправляють на випал. Витратний метод, застосовується в тому випадку, коли щорічне виробництво дає понад 30 млн виробів.

Гіперпресування

Відносно новий метод, що дозволяє виготовляти продукцію високої якості. Економічно обґрунтований у разі, коли підприємство за рік реалізує понад 20 млн цегли. Для створення матеріалу користуються стаціонарним вібропресом.

Традиційний випал

Найдешевший класичний спосіб. Використовується при щорічному випуску 400 тис. одиниць товару.

Залежно від виду цегли для її виготовлення застосовується різна сировина:

Керамічна

Складається з обпаленої глини. Довговічний, міцний матеріал. Може бути пофарбований у будь-який відтінок.

Силікатна

На підготовлену масу (кварцевий пісок з повітряним вапном і добавками) впливають водяною парою (170-200 градусів) і піддають тиску (8-12 атмосфер). Обробка називається автоклавною. Цегла забезпечує відмінну звукоізоляцію.

Вогнетривка

Виготовляється з вогнестійкої глини шамот. Щоб підвищити міцність продукції, до складу вводять кокс або графіт. Із цегли споруджують димоходи, каміни й печі.

Лицьова

Включає цемент, пігменти й вапняк. Вироби отримують шляхом вібропресування. Матеріал довго зберігає колір, тому є прекрасним рішенням для реставрування та оздоблення фасадів.

Як виготовляють шлакоблок

Будівельні блоки виробляють із суміші, що включає наступні компоненти:

  1. Очищений пісок великої фракції (без будь-яких домішок).
  2. Доменний шлак, стійкий до впливу вологи.
  3. Якісний цемент кращих марок (наприклад, М400).

Форми для шлакоблоків представлені місткостями (металевими, дерев'яними), в які завантажується розчин. У них відбувається формування і підготовка виробів. Якість майбутньої продукції підвищують шляхом використання вібраційного устаткування. Його вмикають поперемінно: тривалість тряски не повинна перевищувати 15 секунд.

Шлакоблок виготовляють у закритому приміщенні з добре налагодженою вентиляцією та рівною підлогою. Процес проходить так:

  1. Резервуари заповнюють розчином і активують вібростіл на 3-5 секунд для усадки суміші. При необхідності склад додають знову.
  2. Установку вмикають повторно, після чого знімають форму, не зупиняючи машину.
  3. Коли формування завершиться, матеріал просушують протягом 5-7 днів. На повне затвердіння знадобиться близько одного місяця.
  4. Вироби не деформуються в процесі виготовлення, однак розташовувати їх поряд можна через тиждень.

Додавання пластифікаторів до складу прискорює сушку, а також позитивно позначається на міцності.

Як укладають цеглу та шлакоблок

Кладка шлакоблоку здійснюється різними методами:

  • у пів каменя (ложковий спосіб), коли фрагменти відпилюються дисковою пилкою або ножівкою;
  • у один камінь (тичковий);
  • у півтора каменю;
  • у два камені.

Товщина розчину повинна становити 1-1,5 см. Якщо шар буде більшим, то теплоізолювальні здатності стіни погіршаться. Адже перевага будівельних блоків полягає у наявності пустот, які зберігають тепло. З цієї ж причини порожнини ніколи не заповнюють цементною сумішшю.

Стіни вибудовуються рівними, якщо слідувати правилам:

  • Необхідно створити ідеально гладенький фундамент, ширина якого трохи перевищує ширину будматеріалу.
  • До початку кладки виконують гідроізоляцію на бітумній основі (або використовують спеціальну мастику). Прошарок захистить нижню частину стін від проникнення вологи. Якщо застосовується руберойд, листи кладуть внахлест із запасом 10-15 см.
  • Вироби розміщують так, щоб їх грані нависали над цоколем (на 50 мм).
  • У кутових точках будови ставлять маячні блоки, потім їх вирівнюють під 90 градусів за допомогою рівня. Тепер кутові елементи можна викласти на розчин товщиною не менше 20 мм. Повторно перевіряють рівність кладки.
  • Решту шлакоблоків підправляють шнуром-причалкою. Так простіше підбивати наступні вироби киянкою, щоб домогтися їх максимально рівного розташування. На установку будматеріалу виділяють не більш ніж 12 хвилин. Розчином покривають нижній ряд та бічні грані блоку. Останній направляють отворами донизу або засипають керамзитом.
  • Суміш, яка видавлюється під час укладання, збирають кельмою, після чого використовують знову.

Застосування цегли дозволяє створити міцну стіну з високими естетичними якостями.

Цегляна кладка буває таких видів:

  • Ланцюгова. Ряди (тичкові й ложкові) чергуються. Необхідно, щоб збігалися вертикальні шви.
  • Хрестова. Ложкові горизонтальні шви викладаються вперев’язку.
  • Голандська. Змішані й тичкові ряди чергують між собою.
  • Готична. Передбачає комбінування ліній.
  • Англійська. Особливість - перев'язка у 2 цегли. Пара ложкових рядів змінюється тичковою кладкою.
  • Колодкова. Найпростіша техніка: дві стіни викладаються в половину цегли, після чого з'єднуються вертикальним або горизонтальним містком.

Умови коректної кладки:

  • Найважливіше створити максимально рівний перший ряд. Щоб досягти цієї мети, застосовують довгий профіль, рейку, шнур або лазерний рівень. Цеглини розміщують не впритул, а витримують відстань приблизно 3 мм. Так суміш, що витісняється, не зіпсує кладку.
  • Горизонтальні ряди теж звіряють рівнем.
  • Сусідні цеглини необхідно оглядати в процесі роботи. Слід дотримуватися горизонтальної та вертикальної площин.

Розчин для кладки створюють аналогічно бетонній суміші: з'єднують пісок, цемент та воду. Для нормалізації гнучкості додають глину, пральний порошок. Формування стіни починають з виведення кутів за допомогою міцно натягнутого шнура, який не провисне у процесі роботи.

Дизайн декоративного шлакоблоку (фото)

Дизайн декоративного шлакоблоку фото Дизайн декоративного шлакоблоку фото Дизайн декоративного шлакоблоку фото Дизайн декоративного шлакоблоку фото Дизайн декоративного шлакоблоку фото Дизайн декоративного шлакоблоку фото Дизайн декоративного шлакоблоку фото Дизайн декоративного шлакоблоку фото Дизайн декоративного шлакоблоку фото Дизайн декоративного шлакоблоку фото Дизайн декоративного шлакоблоку фото Дизайн декоративного шлакоблоку фото

Ціни на декоративний блок у Вінниці

Модель Ціна
Блок незнімної опалубки 45.00 грн/м2
Стовп складальний рваний 45.00 грн/м2
Стовп складальний 45.00 грн/м2
Цегла загальнобудівельна 5.00 грн/м2
Блок колотий 28.00 грн/м2
Блок перестіночний 16.00 грн/м2
Блок будівельний 18.70 грн/м2
Блок декоративний (колотий) 28.00 грн/м2

Відгуки про нашу продукцію

Iван Вiнниченко
10.02.2019
Закупили партію шлакоблоку для побудови гаража. Будували власними силами, тому точно не знали, скільки треба матеріалу. Спасибі менеджерам "Нового двору" за слушні поради! Допомогли правильно зорієнтуватися в обсязі покупки!
Олександра Самарiна
13.02.2019
Для облаштування дачної ділянки вибрали будівельний блок. Ніяких труднощів не виникло ні з замовленням, ні з доставкою. Працювати з матеріалом теж не дуже складно. Вдячні за оперативне обслуговування!
Олена Колеснiкова
11.05.2019
Сервіс порадував, як і якість матеріалів. Ціна прийнятна. Боялась, що не можна замовити невелику партію, але проблем з потрібним мені об'ємом цегли не було.
Дмитро Бойко
23.08.2019
Купував цеглу для прибудови кухні. Великий вибір кольорів - однозначно плюс! Хотілося зробити красивий незвичайний будинок, все вдалося!
Iлона Петриченко
01.11.2019
До якості товару претензій немає. Консультант чуйний, швидко оформили замовлення.
ЗАМОВЛЕННЯ
Розрахуйте безкоштовно
вартість продукції та монтажу
Ми допоможемо правильно обрати продукцію
та розрахуємо для вас вартість робіт та доставки
Ваше замовлення успішно відправлено
Наші переваги
Найвигідніша ціна
Ми є виробниками та постачальниками бетонної продукції, тому можемо запропонувати найдоступніші ціни на товар. "Новий двір" створює комфортні умови співпраці для наших клієнтів. Ми також пропонуємо вигідні ціни оптовим і роздрібним покупцям, регулярно оновлюємо асортимент та вказуємо актуальну вартість виробів. Крім того, у нас діє система акцій та знижок.
Наші переваги
Власне виробництво
Наша компанія строго контролює якість матеріалів, вироблених на власних промислових об'єктах. У процесі виготовлення ми вдаємося до нових технологій і користуємося сучасним обладнанням, тому повністю впевнені в надійності та функціональності продукції. Доставка товару виконується замовнику прямо з заводу.
Наші переваги
Завжди великий асортимент в наявності
Наша компанія - прямий постачальник бетонної продукції. Наявність власного виробництва дозволяє нам регулярно поповнювати асортимент товарів. Великі майданчики й склади дають можливість зберігати як сировинний матеріал, так і готові вироби. У нас ви завжди можете зробити крупні закупівлі європарканів, тротуарної плитки, фігурних бетонних елементів та іншого.
Наші переваги
Гарантія на продукцію
Ми пропонуємо своїм клієнтам та партнерам якісну бетонну продукцію під торговою маркою "Новий двір". У наших каталогах ви знайдете товари з високим відсотком міцності, виконані в різноманітному дизайнерському оформленні. Всі вироби екологічні, безпечні, що відображено в инних паспортах і сертифікатах якості. Кожен вид виробів має гарантійний термін