Переваги балясин і балюстрад

Балясини і балюстради - це частина фасадного декору. З їх допомогою облаштовують поруччя сходів, захищають балкони й тераси, альтанки і дах. Вироби з бетону довговічні, надійні і виглядають дуже красиво. До списку переваг також входять:

 • стійкість до температурних коливань;
 • не поглинають вологу;
 • не піддаються ржавінню;
 • прийнятна ціна;
 • нескладний монтаж і обслуговування;
 • збереження білизни протягом тривалого терміну;
 • різноманітність форм та розмірів (залежить від виливки);
 • можливості декорування (під камінь, мармур);
 • екологічність.

Конструктивні особливості

Головні складові елементи балясин:

 • основа - нижня частина стовпа;
 • центральний елемент (найбільша, декоративна частина);
 • опора (підтримує поручні).

Розміри виробів залежать від місця їх установки. Якщо вони призначені для поручнів, то оптимальна висота може скласти 80-100 см. Форма і товщина центру стовпчика визначається згідно з проектом. Найчастіше поперечний переріз залишають круглим.

Виготовлення балясин і балюстрад

Основні складові виробів - цемент (наприклад, М-500), пісок і пластифікатори, а також галька. Окремо створюють ескізи майбутнього продукту, і згідно з ними продовжують роботу. Суміш заливають у спеціальні форми (часто - силіконові). Балясини вимагають армування сталевим стрижнем в центральній частині. Він також буде використаний як кріплення до поручнів і сходів.

Щоб арматура не змістилась, під час формування користуються фіксаторами, які залишаються в товщі бетону. Процес формування доводиться поєднувати з ущільненням на вібростолі. Інакше заповнити воронки не вийде через їхні малі розміри. Потім торці балясин вирівнюють і перевіряють площини. Розпалубна потужність досягається через 2-3 дні. Цей час потрібний виробам для ущільнення і відведення зайвої вологи.

Поки бетон твердне, балясини прикривають від прямих сонячних променів. Форми також можна вистилати поліетиленовою плівкою. Поверхню періодично зволожують, уникаючи прямих струменів. Коли бетон стане досить міцним, приступають до монтажу.

Способи установки балясин

Поширені варіанти кріплення балясин - із заставними деталями та без них. У деяких випадках доцільно поєднувати обидва принципи. Розглянемо кожен метод детальніше:

 1. Без заставних деталей. Арматура конструкції не пов'язана з каркасом сходового маршу, що зменшує міцність установки. Однак є і перевага - в даному випадку не потрібен зварювальний апарат. Монтаж передбачає свердління дірок на майданчику, після чого в них вставляють арматуру і закріплюють клеєм. Колони вирівнюють за допомогою рівня і шнура. Щілини заповнюють розчином. Подібним чином встановлюють поручні.
 2. За допомогою закладних деталей. Потрібні сталеві пластини - як на балясинах, так і на сходовому марші. У разі необхідності їх встановлюють додатково. Міцність стику дуже висока, але трудомісткість процесу зростає. Заставні деталі після установки конструкцій зварюють між собою, при цьому шов накладають тільки з трьох сторін. Так положення виробів не зміниться, адже метал не деформується. Місця зварювання ґрунтуються і фарбуються. Стикувальні ділянки після фіксації поручнів закладають бетонною стяжкою.

Сфера застосування балясин і балюстрад

Балясини служать для підтримки поручнів, а також використовуються з метою художнього оформлення архітектурних будівель. Головне завдання перекладин - забезпечити безпечний спуск і підйом по сходах. Якщо конструкцію встановлюють в будинку, де проживають діти, відстань між стовпчиками повинна бути якомога меншою.

Інша функція балясин - декоративна. З їх допомогою прикрашають фасади других поверхів, тераси, ротонди, прольоти внутрішніх колон. Вироби можуть використовуватися як опори для садових лавок, декоративних підставок для вазонів та невеликих вуличних ліхтарів.

Відгуки

Iван Янчук
23.02.2019
Замовлення зробив швидко, уточнив з менеджером всі деталі і незабаром отримав свій товар. Всі елементи добре упаковані, ніяких тріщин не помітив. Роботою компанії задоволений.
Вiкторiя Розумкова
23.05.2019
Балясини від "Нового двору" стоять на нашій ділянці вже кілька років. Досі прекрасно виглядають, тріщин немає, колір не вимивається.
Олег Коваленко
30.10.2019
Дуже задоволені швидкістю доставки та установкою балюстрад. Монтажники все зробили як треба, конструкції міцні, навіть коли через поруччя стрибають діти. До того ж їх зовнішній вигляд дуже подобається. Спасибі!
Сергiй Шпак
17.11.2019
Порадувало швидке обслуговування, позитивні менеджери, готові відповісти на мої запитання. Куплений матеріал якісний, претензій немає.
Оксана Зайцева
24.12.2019
Терміни доставки не порушені, що було дуже важливо. Сервісному обслуговуванню ставлю високу оцінку.
ЗАМОВЛЕННЯ
Розрахуйте безкоштовно
вартість продукції та монтажу
Ми допоможемо правильно обрати продукцію
та розрахуємо для вас вартість робіт та доставки
Ваше замовлення успішно відправлено
Наші переваги
Найвигідніша ціна
Ми є виробниками та постачальниками бетонної продукції, тому можемо запропонувати найдоступніші ціни на товар. "Новий двір" створює комфортні умови співпраці для наших клієнтів. Ми також пропонуємо вигідні ціни оптовим і роздрібним покупцям, регулярно оновлюємо асортимент та вказуємо актуальну вартість виробів. Крім того, у нас діє система акцій та знижок.
Наші переваги
Власне виробництво
Наша компанія строго контролює якість матеріалів, вироблених на власних промислових об'єктах. У процесі виготовлення ми вдаємося до нових технологій і користуємося сучасним обладнанням, тому повністю впевнені в надійності та функціональності продукції. Доставка товару виконується замовнику прямо з заводу.
Наші переваги
Завжди великий асортимент в наявності
Наша компанія - прямий постачальник бетонної продукції. Наявність власного виробництва дозволяє нам регулярно поповнювати асортимент товарів. Великі майданчики й склади дають можливість зберігати як сировинний матеріал, так і готові вироби. У нас ви завжди можете зробити крупні закупівлі європарканів, тротуарної плитки, фігурних бетонних елементів та іншого.
Наші переваги
Гарантія на продукцію
Ми пропонуємо своїм клієнтам та партнерам якісну бетонну продукцію під торговою маркою "Новий двір". У наших каталогах ви знайдете товари з високим відсотком міцності, виконані в різноманітному дизайнерському оформленні. Всі вироби екологічні, безпечні, що відображено в инних паспортах і сертифікатах якості. Кожен вид виробів має гарантійний термін