Типи бордюрів

Бетонні бордюри є елементом благоустрою, за допомогою якого розмежовують окремі ділянки та посилюють кордони дорожнього покриття. Вони служать для розмежування майданчиків, що відрізняються своїм призначенням, матеріалом, функціональними особливостями.

Бордюр представлений декількома різновидами:

 • Дорожній. Використовується для оформлення всіх дорожніх полотен.
 • Магістральний. Необхідний для укладання транспортних доріг.
 • Тротуарний. Бере участь в облаштуванні паркових та пішохідних доріжок, а також тротуарів.
 • Садовий. Входить до групи тротуарних виробів, які призначені для формування садових алей і виділення ділянок газону.

Зустрічаються й інші підвиди бортового каменю. Матеріал відрізняється габаритами і зовнішніми характеристиками:

 • Поребрик. Застосовується для створення пішохідних стежок, газонів, доріжок.
 • Газонний блок. Вид поребрика, що встановлюється на газонах для запобігання розповзання ґрунту.
 • Зі скошеною стороною. Потрібен у місцях, де виконується заїзд на стоянку.
 • Радіусної форми. Допомагає вибудовувати сегменти проїжджої частини, фрагменти доріг та клумби з овальною, круглою геометрією.

З огляду на вид використаної сировини бордюри класифікують таким чином:

 • Вібропресовані. Дуже міцні вироби з тривалим експлуатаційним періодом. Стійкі до температурних перепадів. Мають високу вологостійкість, тому підходять для монтажу в будь-яких кліматичних зонах.
 • Залізобетонні. Створюються на основі дрібнозернистого армованого бетону. Здатні витримувати великі механічні навантаження.
 • Гранітні. Дорогі, міцні бордюри. Характеризуються відмінною зносостійкістю, витримують коливання температур.

Як виготовляють бордюри

Виробництво бордюру відбувається поетапно:

Підготовка.

Бордюрний камінь створюють у сталевих формах, розділених на модулі. У кожному відділенні утворюється повноцінний бордюр. За один цикл закладається кілька виробів: чим менше їх розміри, тим більше камер в металоємності. До початку формувального процесу поверхню ланок очищають і змазують. Стінки обладнання закріплюють, фіксують гвинтами. Оснащення перевіряється на предмет дефектів і зазорів в точках стикування.

Армування

Бордюри створюються з внутрішнім армуванням. Сталевий каркас є запорукою надійності і міцності виробів. Поребрики виготовляють, застосовуючи зварну дротяну сітку. Дорожні моделі армують сталевим каркасом.

Формування

Бетон, необхідний для створення бордюру, повинен бути морозостійким і водонепроникним. Не менш важливим є низький рівень стирання. Як правило, вироби виготовляють із сумішей категорії В22,5 і В30. Форми рівномірно заповнюють речовиною, ущільнення відбувається на віброплатформах. Час тряски строго відстежується: від надлишку вібрацій суміш може розшаруватися.

Твердіння

Вироби досягають марочної міцності через 28 днів. Це досить довго і невигідно підприємствам, тому процес прискорюють шляхом пропарювання. Форми з бетоном залишають в спеціальних камерах на кілька годин, встановлюють певну температуру і вологість повітря.

Розпалублення

Щоб бордюри у формах охололи, борти конструкції відкривають. Підйом і переміщення бордюрного каменю на вагонетку виконують за допомогою стропувальних гаків.

Готову продукцію оглядають на наявність сколів, тріщин та інших недоліків. Якщо дефекти відсутні, контролер може прийняти партію і провести маркування.

Де використовуються бордюри

Бордюр потрібен для облагороджування територій різного призначення (паркових, міських, дворових зон та скверів). Матеріал актуальний у сфері ландшафтного дизайну, використовується для посилення дорожнього покриття.

Основне завдання бортового каменю - запобігти руйнуванню асфальту, тротуарної плитки під час їх експлуатації. Друга важлива функція бордюру - відмежування проїжджої зони від пішохідної.

Список завдань бордюрів також включає:

 • підготовка перешкод, квітників, клумб;
 • захист від бур'янів на садових алеях;
 • посилення мощених доріжок;
 • бічне утримання тротуарної плитки;
 • формування правильної геометрії дорожніх полотен;
 • забезпечення естетичності тротуарів та доріг;
 • перешкоджання змиву ґрунту під час поливу газону та ін.

Відгуки

Юрiй Бiлецький
01.04.2019
Бордюр добре проникає в ґрунт, захищає від бур'яну. Точно відділяє межі газону. За сезон матеріал не зіпсувався, в питанні ціни-якості теж все чудово.
Юлiя Криворучко
22.07.2019
Якість матеріалу і обслуговування повністю влаштовує. Робили закупівлю великої партії бордюру, все доставили вчасно, як домовлялися.
Ольга Пруднiкова
08.08.2019
Вибирала пресований бордюр, ввечері зв'язалась з менеджером, щоб дізнатися кількість. На всі питання відповіли, вдалося все замовити досить швидко. Спасибі.
Ганна Левченко
23.09.2019
Поверхні бордюру рівні, ніяких пошкоджень не помітили. Вся партія в чудовому стані, претензій немає. Ціна теж влаштовує, рекомендую.
Денис Панасюк
17.12.2019
Чи не вперше замовляємо товар у цій компанії. Завжди швидке обслуговування, матеріал якісний. Якщо потрібної продукції немає або поставка затримується з якоїсь причини, з нами зв'язуються і попереджають про це. У будь-якому випадку можна бути впевненим в цій компанії. Тверда п'ятірка.
ЗАМОВЛЕННЯ
Розрахуйте безкоштовно
вартість продукції та монтажу
Ми допоможемо правильно обрати продукцію
та розрахуємо для вас вартість робіт та доставки
Ваше замовлення успішно відправлено
Наші переваги
Найвигідніша ціна
Ми є виробниками та постачальниками бетонної продукції, тому можемо запропонувати найдоступніші ціни на товар. "Новий двір" створює комфортні умови співпраці для наших клієнтів. Ми також пропонуємо вигідні ціни оптовим і роздрібним покупцям, регулярно оновлюємо асортимент та вказуємо актуальну вартість виробів. Крім того, у нас діє система акцій та знижок.
Наші переваги
Власне виробництво
Наша компанія строго контролює якість матеріалів, вироблених на власних промислових об'єктах. У процесі виготовлення ми вдаємося до нових технологій і користуємося сучасним обладнанням, тому повністю впевнені в надійності та функціональності продукції. Доставка товару виконується замовнику прямо з заводу.
Наші переваги
Завжди великий асортимент в наявності
Наша компанія - прямий постачальник бетонної продукції. Наявність власного виробництва дозволяє нам регулярно поповнювати асортимент товарів. Великі майданчики й склади дають можливість зберігати як сировинний матеріал, так і готові вироби. У нас ви завжди можете зробити крупні закупівлі європарканів, тротуарної плитки, фігурних бетонних елементів та іншого.
Наші переваги
Гарантія на продукцію
Ми пропонуємо своїм клієнтам та партнерам якісну бетонну продукцію під торговою маркою "Новий двір". У наших каталогах ви знайдете товари з високим відсотком міцності, виконані в різноманітному дизайнерському оформленні. Всі вироби екологічні, безпечні, що відображено в инних паспортах і сертифікатах якості. Кожен вид виробів має гарантійний термін